• vas. jan 19th, 2025

A nő a kórházban hagyta fogyatékos újszülött babáját. Húsz évvel később ez a 4 szavas üzenet érkezik a lányától:

A nő a kórházban hagyta fogyatékos újszülött babáját. Húsz évvel később ez a 4 szavas üzenet érkezik a lányától:

1992-ben Szibériában, egy kis faluban született egy Tatjána nevű kislány, akit fibuláris hemimeliával diagnosztizáltak. Ez a rendellenesség azzal jár, hogy a lábai alsó részének csontjai hiányoztak. Az orvosok elmondták a szülőknek, hogy a kislányuk sosem lesz képes járni.

A szülők úgy döntöttek, hogy nem tudják elviselni kislányuk fogyatékosságát, ezért örökbe adják őt. Egy éves koráig egy szibériai árvaházban tengette az életét, ahol rongyokat használtak pelenka helyett, annyira nem voltak eszközök és anyagi háttér.

A kislány sorsa azonban hamar jobbra fordult, ugyanis Beth és Steven Long egy nemzetközi örökbefogadási adatbankban rátalált a profiljára, és úgy határoztak, hogy örökbe fogadják a kislányt. Amint a bonyolult örökbefogadási folyamaton végigmentek, hazavitték őt magukkal az Egyesült Államokba. Új nevet kapott: Jessica Long.

Később Jessica protézissel megtanult járni. Újabb 19 évvel később az egész világ erről a lányról beszélt: ő volt ugyanis az a bizonyos Jessica Long, aki a 2012-es paralimpiai nyári játékokon, Londonban öt arannyal és két ezüsttel az egész világ legsikeresebb fogyatékkal élő úszónője lett!

Amikor világhírnévre szettet szert, egyik első dolga volt, hogy megtudja, kik voltak a biológiai szülei. A hatóságok az örökbefogadás idején még azt mondták a családnak, hogy a kicsi biológiai szülei meghaltak, a fiatal lány megkeresésére azonban 2012-ben “bevallották”, hogy a biológiai szülők Szibériában még ma is élnek.

A lány mindenképpen szeretett volna velük találkozni, most, hogy minden álma teljesült. A lány biológiai anyukája lélegzet után kapkodott, amikor megtudta az újságíróktól, hogy a lánya világhírű lett, és meg akarja őt ismerni!

Az asszony sírva fakadt, és levelet írt a lánynak. A következő évben Jessica végül ellátogatott Szibériába, és megölelte az édesanyját, aki csak ennyit mondott: “nagyon sajnálom kislányom.”

Bár ő nem értette az oroszul kimondott szavakat, de még aznap éjjel üzent az anyukájának a közösségi oldalon: “én egyszerűen csak szeretlek”. Az anya nem számított ezekre a szavakra…

Csodálatos ez a lány, aki borzalmas első hónapjai után csodálatos eredményeket ért el, majd volt benne még annyi lelki erő is, hogy a világ másik végére utazzon a biológiai szüleihez, és ennyi szeretetet, megbocsátást mutasson azok iránt, akik lényegében eldobták őt.

Neked mi a véleményed?