Részletesen elmesélte egy volt benzinkutas, hogyan verte át a kollégáival csapatba állva az ügyfeleket.
A Vezess által Évi néven emlegetett nő több olyan trükköt is elmesélt, amit az autósok lehúzására használtak azon a kúton, ahol és amikor ő ott dolgozott.
Akasztás
Az oszlop melletti megálláskor az autósok nagy része bemond egy összeget a hozzá lépő kutasnak, hogy éppen mennyiért kér üzemanyagot. Százból 99-en ezzel a lendülettel elindulnak befelé, lapozgatják az újságokat a shopban, csokit választanak, vagy beállnak a sorba. Ezt használják ki az ügyeskedők.
Ha 2000-et mondtak, akkor 1800-ért töltött valójában üzemanyagot az autójukba a kolléga, ha 4000-ért kértek benzint vagy gázolajat, akkor 3500-ért tankolt nekik, ha 5000-ért kért, akkor 4200-ért, és így tovább.
Kannázás
A kutastól kért mennyiség bemondása után néhány ügyfél nemcsak az újságokhoz lépett oda, hanem mondjuk bement a mosdóba is. Azaz teljesen szem elöl tévesztette a saját kocsiját. Nos, aki közülük tele kérte az autóját, Évi szerint annál bizony elő-előfordult, hogy4-5 liternyi pluszt egy előkészített kannába töltött a kutas.Ezzel a trükkel jellemzően a nagyobb tartállyal szerelt, szinte üresen érkező járművek tulajdonosait húzták le, mert náluk – a nagyobb mennyiség miatt – biztosan nem mutatta ki a jármű műszere a csalást.
Plusz egy tétel
Rendszerint akadtak olyan vásárlók, akik rengeteg apróságot összepakoltak maguknak. Két-három újság a tankoláson felül, csokik a gyereknek, csipsz, üdítők, egyebek. Ilyen alkalmakkorplusz egy tételt beütöttek, mindig utolsónak, rendszerint egy 500 forintos olajat.Megkérdezték kér-e számlát, vagy kéri-e a blokkot. Rendszerint nem kérték, a blokkolásnál a végén ráhúztak egy olajat, a kijelzőn megjelent az összeg, kifizették, majd utána kiszedték a plusz tételt a gépből, és kiütötték a tényleges vásárlást. Vagyis maradt 500 forint plusz a kasszában.
Rossz visszaadás
A lényege, hogy a tíz-, vagy pláne a húszezressel fizetőknekminél több kis címletű papírpénzzel adtak vissza. Egy darab papírpénzzel kevesebbet, rendszerint egy ötszázassal.Ehhez rutin kellett és ügyesség. Egyszerre kellett hangosan számolni a valóban visszajáró pénz darabját, miközben valójában eggyel kevesebbet nyomtak az ügyfél kezébe. Fontos, hogy mindezt kedvesen mosolyogva.