• csü. nov 14th, 2024

Elképesztő luxusotthonát árulja Friderikusz Sándor -2,5 milliárdért. Kattints nézd meg!

Elképesztő luxusotthonát árulja Friderikusz Sándor -2,5 milliárdért. Kattints nézd meg!

Elképesztő luxusotthonát árulja Fiderikusz Sánsdor2,5 milliárdért. Nemrég akadtunk arra a hirdetésre amelyben egy igazi álomlakást árul a legnagyobb ingatlanközvetítő portál.Ez a palota nem másé mint a Fiderikuszé,a lakás teljesen álomszerű,mindenki álma!Mindenkinek volt egy sanda gyanúja,hogy a Szabolcsi megyéből elkerült médiabáró jó körülmények közt tengeti napjait..de ilyen jó körülmények közt?Ezt a lakást nem is lehet elmondani olyan meseszerű kattints a képre és nézd meg te is a luxusotthont!Fotó:http:dhprime.hu

Friderikusz Sándor (Nyíregyháza, 1958. július 2. –) Joseph Pulitzer-emlékdíjas, Prima Primissima díjas magyar újságíró, riporter, televíziós műsorvezető és szerkesztő.

Általános- és középiskolai tanulmányait Nyíregyházán végezte, majd 1984-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának nappali tagozatán szerzett diplomát.

Az újságírással, riporteri pályával tizennégy éves korában ismerkedett meg, akkor kezdett ugyanis riporterkedni a Magyar Rádió Nyíregyházi Stúdiójában. Tizenhat éves korától a Magyar Rádió heti politikai magazinjánál, a 168 Óránál dolgozott oknyomozó riporterként. Rádiós pályafutásának másfél évtizedében leginkább a tényfeltárására szakosodott, és a 168 Óra mellett a legtöbb belpolitikai rovatbeli műsor vezető riportere lett. Tényfeltáró riportjainak következményeként 1980-as évek elején egyre inkább szűkült a mozgástere a Magyar Rádióban, mígnem 1986-ban kitiltották a Magyar Rádió területéről is.

A színpadi talk show-k világát választva hét éven át több száz fős közönség jelenlétében – nyilvános beszélgető műsorokat hozott létre. Ezen műsorai javarészt olyan ismert és ismeretlen embereket vonultattak fel, akik az akkori primér-nyilvánosságból ki voltak zárva.

A rendszerváltás után újjászerveződő Magyar Televízió elnöksége a kilencvenes évek elején pályázatot írt ki, amin Friderikusz Sándor két műsorral lett “győztes”: az egyik Az én mozim című, hosszú éveken át vetített riportműsora, a másik a Friderikusz-show.[1] Mindkét sorozat meglehetősen zajos szakmai visszhangra talált. Az én mozim című műsora Pulitzer-emlékdíjat, majd pedig Toleranciadíjat is kapott. A Friderikusz-show a televíziózás legújabb korszakának nyitányát jelentette. Természetesen a talk-show televíziós műfaj magyarországi történetének nyitányát Vitray Tamás Ötszemközt (1973–1974) című műsora jelenti, amelynek 21 adását, a beszélgető műsor (angolul talk show) forma megjelenésének kiindulópontjaként említi a szakirodalom. Ezeket az újszerű műsorokat számos további beszélgető műsor követte: Friderikusz sok formában próbálta ki magát ebben a műfajban Magyarországon. Például két-három éven át a Békítő Show, a Váratlan Vendég, a Másképpen beszélgetek műsorok szerkesztésével és vezetésével.

Műsorai mindenkori nézettségi rekordokat döntöttek és évenként közel vagy több mint 400 millió forintos nettó nyereséget termeltek a Magyar Televízió számára. Ezen tévéműsorok készítésére 1990 táján önálló céget hozott létre, majd a további műsorok készítésére újabb és újabb vállalatokat.

1994-ben beválasztották a világ legnézettebb showman-jeinek nemzetközi televíziós szövetségébe.

A Magyar Televízióban 1998 elején ellehetetlenülni látszott a helyzete, ugyanis szakmai szempontjai nem egyeztek az akkori műsorigazgatóval, így elhagyta a közszolgálati tévét. Ezt követően egy ideig az RTL Klub kereskedelmi tévécsatornánál a Meglepő és Mulatságos című műsort készítette, amely szintén nézettségi rekordot hozott a piacosodó hazai televíziózásban. Az RTL Klubtól Friderikusz gyorsan továbbállt, mert másik műsora, Az én mozim folytatásával csak kecsegtették, de nem lett belőle semmi. Így elszerződött egy másik kereskedelmi televíziós csatornához, a TV2-höz, ahol egyaránt volt módja politikai műsorokat (Friderikusz, Szubjektív), illetve szórakoztató műsorokat készíteni (Osztálytalálkozó, Gyerekszáj, Fantasztikus Európa, Világsztárok Friderikusszal), de folytathatta Az én mozim-at is.

2002-től ismét az MTV-nél dolgozott, 2005-ig ő készítette a közszolgálati televízió heti vezető politikai elemző műsorát, A szólás szabadságát. 2005-ben az MTV akkori elnöke kezdeményezte az intézményből való eltávolítását, mert korábban a Népszabadságban egy interjúban alaposan megbírálta az MTV vezetését.

Ezt követően az ATV televíziós csatornánál dolgozott, a Friderikusz most című műsort szerkesztette és vezette hetente négyszer, 2008. június végéig.

2008-ban és 2010-ben a TV2-n futó Megasztár című tehetségkutató műsorok zsűrijének tagja.

2012. február 29-től az RTL Klubon újraindult Legyen Ön is milliomos! műsorvezetője volt. Október 1-től az induló RTL2-re hozta át a vetélkedőt.[2] Műsorában közszolgálati jelleggel, több adást speciálisan, bizonyos élethelyzetű vagy foglalkozású emberek kerültek a játékosok székébe, így rendőrök, a honvédség alkalmazottai, valamint hajléktalanok is megjelentek.

2013. április 20-tól 2013. június 16-ig a TV2-n vezette Az ének iskoláját, ahol gyerekekkel és azok zenei fejlődésével kapcsolatban szerepelt.[3]

2013. október 11-től 2013. december 6-ig a Sztárban sztár könnyűzenei műsorsorozatot vezette.[4]

2013. szeptember 17-től Friderikusz címmel közéleti műsort szerkesztett és vezetett újra az ATV-n, hetente három alkalommal.[5][6] Ezzel egy időben 2015 tavaszától indult az Összezárva Friderikusszal című műsora, ahol különféle celebekkel töltött együtt egy napot egy lakásnak berendezett stúdióban. A műsor 2016 márciusáig tartott, miután Friderikusz felmondott a csatornánál,[7] ezután pedig a tervezett harmadik évad sem indult el más műsorvezetővel.[8] Az ATV-n futó Friderikusz című beszélgetős műsora is ekkortájt ért véget, mert Friderikusz szerint az ATV vezetősége ellehetetlenítette a folytatást.[9]

Egy 2017 őszén megjelent hír szerint igyekezett letörölni az internetről a korábbi műsoraiban előadott énekes, táncos produkcióit,[10] mivel úgy rendelkezett korábban, hogy ezeknek a produkcióknak a szerzői jogai őt illessék.[11]

2018-ban, rövid ideig tartó pályafutás után távozott a Music FM nevű kereskedelmi rádió kötelékéből és Vasárnap című műsora is megszűnt.[12]via