• sze. nov 27th, 2024

Így él ma Utasi Árpi: munkásszállón lakik, meglepő dolgott tett a nyereményével

Megszűnt a malom, ahol dolgozott, ezért most egy kecskeméti gyárban vállalt munkát Utasi Árpi. A Csillag születik egykori győztese ma 26 éves, és munkásszállón él. Ugyanakkor az egyik legjobb helyre fektette be 12 milliós nyereményét: termőföldet vásárolt, aminek az ára folyamatosan kúszik felfelé.

Utasi Árpi 2007-ben nyerte meg a Csillag születik című tehetségkutatót: az akkori mesemondó kisfiú ma már 26 éves, és jelenleg egy kecskeméti gyárban kapott munkát, ahol elektronikus alkatrészeket szerel össze, elmondása munkásszállón él. Csak nemrég kezdett az üzemben, előtte egy malomban dolgozott, ami idő közben megszűnt.Körülbelül két hónapja dolgozom itt, Kecskeméten, miután a malom sajnos csődbe ment. Gondoltam egyet, és elhatároztam, töprengtem, hogy Budapestre költözöm, de az túl nagy falat lett volna elsőre

– mesélte a Ripostnak a vajdasági származású Utasi Árpi. Gyakran meglátogatja családját Csantavéren, húga hamarosan édesanya lesz.

Jól fektette be nyereményét?

Árpi a tehetségkutatóban összesen 12 millió forintot nyert, illetve egy autót. Most elárulta: nem kótyavetyélte el a pénzt, hanem termőföldet vett belőle, ami a mai napig megvan.

Nem elhibázott döntés termőföldet vásárolni befektetésképpen, mert Árpi győzelme óta szinte csak feljebb mentek az árak. A 2017. évi 1,199 millió Ft/ha-ról tavaly 1,312 millió Ft/ha-ra, 9 százalékkal nőtt az eladott termőföldek átlagára hektáronként. Bár nem tudni, hol vannak Árpi földjei, de a drágulás országosnak mondható: a legjobban (28 százalékkal) Veszprém megyében emelkedtek az árak. Somogy és Komárom-Esztergom megyékben is 15 százalékot meghaladó mértékű volt a drágulás. Egyedül Nógrád megyében látunk (4 százalékos) termőföldár csökkenést.A legdrágább megye tavaly ismét Békés lett, 1,818 millió forintos átlagos hektárárral, s még Tolna, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron és Fejér lépi át a másfél milliós szintet. 2018-ban már csak három megye hektárára maradt egymillió forint alatt: Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Zala. Tavaly a legjobban, 28 százalékkal Veszprém megyében nőtt a termőföldek átlagára hektáronként

– mondja Valkó Dávid, az OTP Jelzálogbank vezető elemzője. Művelési áganként vizsgálva az árak alakulását, 2018-ban legnagyobb mértékben, 21, illetve 16 százalékkal a kert-gyümölcsös és a szőlőterületek drágultak. Az erdő-fásított és gyep kategória 9 százalékát végül a szántóföldek – 2017 után valamelyest csekélyebb mértékű – 7 százalékos árnövekedése követte.