Többek között gyógyíthatóak vele a petefészek, a máj és a tüdő daganatai, valamint a melanóma is – írja a Kiskegyed.
A moringa fa, más néven „csoda fa” igen népszerű Indiában, Afrika egyes részein és a Fülöp-szigeteken, eddig még viszonylag ismeretlen volt más országokban.
Körülbelül három évvel ezelőtt fedezték fel Mexikóban és hamar népszerű lett a természetes gyógymódok hívei körében, miközben úgy tartják, hogy a moringa levelek nagyon sok vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak, amelyek segítenek megelőzni és orvosolni számos betegséget.
A legújabb kutatásoknak köszönhetően azonban a moringa népszerűsége hamarosan az egekbe szökik, és igen falkapott lesz, ugyanis rendkívül hatékony a rák gyógyításában. Indiában, ahol a moringa megtalálható, 84 %-kal alacsonyabb a hasnyálmirigy-rákos megbetegedés, mint például az Egyesült Államokban.
A moringa fa leveleit régóta alkalmazzák a hagyományos orvoslásban gombaellenes, antibakteriális, antidepresszáns hatása miatt, de a cukorbetegség kontrollálására, fájdalom- és lázcsökkentésre, és még asztma kezelésére is kiváló.
Ez a csodálatos fa számos erőteljes rákellenes vegyületet tartalmaz, mint például a kempferol, a rhamnetin és az isoquercetin.
A legújabb kutatásokból pedig az is kiderül, hogy a moringával való kezelés kimagaslóan jó eredményeket hozott a hasnyálmirigy-rák mellett több agresszív rák kezelésében is.