Szeretnél valami másba fogni, de nem tudod megtenni azt a bizonyos nagy lépést? Ennek az a kulcsa, hogy elhagyd végre a komfortzónádat. Segítünk néhány szemponttal, hogy dönteni tudj.
„Ha különböző lehetőségeink vannak, azt kell választanunk, amelyik nehezebbnek tűnik, és ez a döntés valószínűleg helyes lesz.” Ezt olyan ember mondta, aki hozott már komoly döntéseket: Merissa Mayer, a Yahoo elnök-vezérigazgatója. A mondás lényege, hogy ki kell kászálódnunk a langyos vízből, ahol eddig olyan kényelmesen elvoltunk, vagyis ott kell hagyni a komfortzónát, hogy szembesülhessünk a kihívásokkal.
Négy dolgot érdemes alaposan végiggondolni.
1. Azért vagy-e még mindig a mostani munkahelyeden, mert ez az egyszerűbb megoldás?
Számos tényező van, amelyek kényszeríthetnek arra, hogy minél hamarabb elmenekülj az aktuális munkahelyedről: kibírhatatlan a főnök, utálod, amit csinálsz, sanyarúak a körülmények, nem becsülnek meg sem anyagilag, sem erkölcsileg, mindez valószínűleg nem is fog változni és így tovább.
Egészen más azonban a helyzet, ha nincsen semmilyen kirívóan negatív tényező. Végzed a dolgodat, megélsz a fizetésedből, időnként bért emelnek, jutalmaznak és néha elő is léptetnek, ha pedig túl nagy a zaj az irodában, felrakod a fülest. De nézz magadba: valóban erre vágytál pályakezdőként? Tudsz fejlődni? Izgalmasnak találod a feladataidat? Soha nem fog el az a különös érzés, hogy beprogramozott robot vagy egy lelketlenül zakatoló gyárban, amelyet bármikor egy hasonló gépezetre lehet cserélni?
Ha a fenti kérdésekre nemleges a válasz, még mindig ne add be a felmondásodat, hanem beszélgess el a témáról olyan emberekkel, akiknek adsz a véleményére. Az ő szempontjaikkal is felvértezve magadat írj egy mellette/ellene listát egy függőlegesen kettéosztott papírlapon, hogy tárgyilagosan mérlegelni tudd: menj-e vagy maradj. Két oszlop lesz majd előtted érvekből. Amelyik oldal fajsúlyosabbnak tűnik, azt válaszd. De azért még olvass tovább. Folytatáshoz kattints ide…