• vas. jan 18th, 2026

Muri Enikő keményen odaszólt Magyar Péternek…Ilyenre még nem volt példa, mint amit az énekesnő tett

A miskolci Háborúellenes Gyűlésen Muri Enikő énekesnő markánsan és nyíltan foglalt állást a közélet, különösen Magyar Péter és a Tisza Párt kapcsán. Beszédében újra megerősítette, hogy a béke mellett áll, ennek fontosságát hangsúlyozva még akkor is, ha véleménye miatt sok támadást kapott korábban. Muri Enikő elmondta: számára nem kérdés, hogy ki kell állni bizonyos értékekért – különösen a jövő generációk érdekében –, és ezt akkor is vállalja, amikor ez vitát szül a közéletben.

A rendezvényen szó esett arról is, hogy édesanyjával együtt Magyar Péter egyik rendezvényére is elment, ahol szerinte „monoton beszédet” hallottak, és neki elegendő volt az ott tapasztalt légkörből.Muri Enikő kifejezte kételyeit azzal kapcsolatban, hogy Magyar Péter vagy a Tisza Párt valódi, hiteles politikai alternatívát jelentene Magyarország számára. Kijelentette, hogy elképzelhetetlennek tartja egy „

Magyar-kormány” létrejöttét, mert szerinte az csak a hatalom megszerzésére koncentrálna, nem pedig arra, hogy világos elképzelése legyen az ország jövőjéről és kormányzásáról – szerinte ez káoszt és katasztrófát eredményezne.Szóba kerültek a korábbi támadások is, amelyeket Muri Enikő kapott a közéleti megszólalásai miatt, és amiket természetesnek nevezett abban az értelemben, hogy a közszereplők nem kerülhetik el az értékválasztással járó kritikákat. Hozzátette, hogy a családi támogatás sokat jelentett számára ebben az időszakban.

Összességében a művésznő világos politikai véleményt fogalmazott meg: továbbra is nyíltan kiáll a béke és a társadalmi párbeszéd mellett, miközben kritikusan viszonyul a Tisza Párt és annak vezetője, Magyar Péter politikai szerepvállalásához és jövőképéhez.

Fel kell készülni mindenre, de elképzelhetetlennek tartom, hogy jön egy Magyar-kormány. Nem látom, hogy valódi változás következne be. Volt is a Fidesznek egy ilyen szlogenje anno hogy: Folytatjuk… Remélem, hogy folytatás következik a továbbiakban is. Nem tudok komolyan venni egy olyan embert, akit úgy hívnak, hogy Magyar Péter. Kizárólag a hatalom megszerzését érzem, azt viszont nem, hogy utána ki kormányozna és merre mennénk. Számomra ez káoszt és katasztrófát jelentene,
– írja a szemléjében az ATV.hu.

A további részletek ITT olvashatja!