• csü. ápr 25th, 2024

Sokkoló, amit a kutatók felfedeztek a csernobili katasztrófa után az erdőben

1986 április 26 – egy tragikus nap a Szovjetunió és az egész világ történelmében. Ezen a napon történt a világ eddigi legsúlyosabb nukleáris szerencsétlensége, a volt Szovjetunió területén, az ukrajnai Csernobilban. A robbanás következtében óriási területek lakatlanná váltak.

Az erőmű harminc kilométeres körzetében élő mintegy 130 ezer embernek kellett elhagynia otthonát, közülük sokan megbetegedtek a sugárszennyezés hatására. A baleset a természetet is súlyosan érintette: tíz négyzetkilométernyi fenyőerdő halt ki, számos madárfaj, rágcsáló és rovar tűnt el.

Ennek ellenére mégis úgy tűnik, hogy az ember jelenléte sokkal veszélyesebb az állatokra nézve, mint a sugárzás, hiszen a továbbra is erős radioaktív terheltség ellenére, az állatok száma és a faji sokszínűség folyamatosan növekszik. Ebben a cikkben úgy döntöttünk, hogy tájékoztatni fogjuk Önöket erről és kíváncsiak vagyunk, hogy milyen következtetésekre jutottak a végén.

Az elmúlt 30 évben a magukra hagyott állatok száma megtöbbszöröződött. Ebből arra a következtetésre jutottunk, hogy a sugárzás nem annyira káros az állatokra, mint az ember jelenléte!

A kutatók nyomon követték a robbanás utáni élővilágot, és tavaly novemberében ukrajnában 42 kamerát telepítettek az erdőbe.

A kutatások alapján megállapították, hogy a kihalt erdő helyén sokkal egészségesebb erdő nőtt, amely olyan ritkává vált őshonos állatok tértek vissza, mint például a hiúz, farkas, szarvas, róka. Csak azok a fajok tűntek el teljesen, amelyek főleg a szántóföldekről vagy az emberek szemetéből válogatva táplálkoztak, például a gólyák, a verebek és a galambok.

Továbbá olyan ritka fajok jelentek meg, amelyek sok éven át soha nem éltek ezen a helyen, mint például európai hiúz és barna medve.

A csernobili robbanás a vadon élő lovaknak és a bölényeknek is kedvezett.

Mint látható, az emberek néha még a radioaktív szennyezésnél is több kárt tudnak okozni. Azt gondoljuk, hogy ezen érdemes elgondolkodni. Ha Ön is egyetért ezzel, akkor arra kérjük, hogy ossza meg ezt az információt barátaival, ismerőseivel a Facebookon!

Forrás:

buzzblog

One thought on “Sokkoló, amit a kutatók felfedeztek a csernobili katasztrófa után az erdőben”
  1. Nekem nagyon tetszik a megfigyelés eredménye. Nagyon örülök neki, hogy benépesítette az állatvilág azt az ember számára élhatetlen veszélyes területet, ami az ember saját művének eredménye. Arra akövetkeztetésre jutottam, hogy az ember saját magát semmisíti meg leginkább. Ha valami még nagyobb hibát követ el az emberiség, élővilág még akkor is lehet a Földön, ezek szerint. Élővilág, amely jobban egyensúlyban tudja tartani a természetet, mint az emberiség, aki kizsákmányolja, többet vesz el. mint amennyire szüksége lenne. Önző módon.

Comments are closed.